top of page
logo_edited.png

KE STAŽENÍ

Snímek obrazovky 2021-08-28 v 16.22.47.png

Brožura ke stažení

Jak by mělo vypadat a fungovat moderní školní stravování? Proč nezáleží pouze na dovednostech kuchařů a kuchařek? Co je potřeba změnit? Stručný a přehledný popis projektu Máme to na talíři a není nám to jedno.

Stáhnout brožuru

smartmockups_krnnnvtl.jpg

Vaříme od základů
Vysoce průmyslově zpracované potraviny mohou obsahovat živiny a koktejly aditivních látek, které moou mít negativní vliv na zdraví. Jak takové potraviny poznat a jak se bez nich obejít, zejména ve stravě dětí. To vše naleznete v této nové metodice.

Tisková zpráva SZÚ k návrhům změn spotřebního koše 

Jaké změny spotřebního koše navrhujeme, jakou mají souvislost se zdravím a vztah k životnímu prostředí? Podrobné informace uvádíme v tiskové zprávě.

Studie nutričních hodnot obědů 1

Jakou výživovou hodnotu mají obědy pro děti ve věku 7-10 let. První analytická studie (Státního zdravotního ústavu), která se jako první v historii školního stravování zabývala tím, co reálně děti dostanou na talíř.

Analýza systému školního stravování

Co vše víme o současném systému školního stravování v souvislostech, kde jsou slabá místa a jaká je cesta k jejich zlepšení?

Systém školního stravování jako komplex

Soukolí jednotlivých oblastí, u kterých je potřeba stanovit standardy kvality.

Studie nutričních hodnot obědů 2

Jak dopadly nejlepší školní jídelny? Jaká je nutriční hodnota jimi podávané stravy ve srovnání s ostatními. Jaké jídelny byly vybrány jako vzorek nejlepších?

Nutriscore

Jednoduchý semafor na přední straně potravin, který znázorňuje nutriční vyváženost potraviny. Jak to funguje?

Standardy kvality stravy

- Tyto materiály pro vás připravujeme -

Vypočítejte NUTRI-SCORE potravin (pokrmů) 

Doplňte nutriční hodnoty potraviny do tabulky a zjistěte jaké NUTRI-SCORE mají potraviny.

Výživová doporučení - Výživa na vlastní pěst

Principy správné výživy jednoduše pro každého. Základní pravidla, která jsou jednoduše pochopitelná a lze je ihned využít v rámci každodenního stravování.

Jak se vyznat na farmářském trhu

Vyznat se ve farmářských výrobcích není opravdu jednoduchá disciplína. Chcete brát lokální a sezónní potraviny a bojíte se, že naletíte překupníkům, kteří se vydávají za farmáře? Na co se ptát a podle čeho poznat, že potraviny pocházejí opravdu z farmy. 

Kam se podívat na našem webu?

ruka-tm-modra-ukazuje_edited.png
bottom of page